D-subminiature یا D-sub نوع متداول اتصال دهنده الکتریکی است. نام آنها به خاطر سپر فلزی D شکل مشخص است. هنگامی که آنها معرفی شدند ، D-subs از کوچکترین اتصالات مورد استفاده در سیستم های رایانه ای بودند. یک D-sub شامل دو یا چند ردیف موازی از پین است که معمولاً توسط یک محافظ فلزی D شکل احاطه شده است که پشتیبانی مکانیکی را فراهم می کند،  و میتواند تا...

D-subminiature یا D-sub نوع متداول اتصال دهنده الکتریکی است. نام آنها به خاطر سپر فلزی D شکل مشخص است. هنگامی که آنها معرفی شدند ، D-subs از کوچکترین اتصالات مورد استفاده در سیستم های رایانه ای بودند. یک D-sub شامل دو یا چند ردیف موازی از پین است که معمولاً توسط یک محافظ فلزی D شکل احاطه شده است که پشتیبانی مکانیکی را فراهم می کند،  و میتواند تا حدودی در برابر تداخل الکترومغناطیسی از خود مقاومت خوبی نشان دهد. اتصالات D-sub دارای جنسیت هستند: به قطعات دارای کنتاکت پین اتصال دهنده یا شاخه نری گفته می شود ، در حالی که به سمت دیگر که دارای سوراخ و حفره سوکت هستند، کانکتور یا سوکت مادگی گفته می شود. ما درپارت هاب انواع مختلفی از این کانتور را با توجه به رواج آن در بازار و نیاز های مشتریان، ارائه می کنیم که شامل کانکتور فلت خور(IDC)، رو بردی صاف یا سوزنی (Vertical)، رو بردی نود درجه(Right Angle) ، سر کابلی (Solder) و پرسی (Crimp) می شود. که توضیحات هر کدام را می توانید که شاخه مربوط به خودشات مشاهده فرمائید. لازم به ذکر است همه ی انواع این کانکتور ها به غیر از مورد اول به دو صورت ساده و صنعتی (Machine pin) ارائه می شوند . که نوع صنعتی آن در واقع با توجه به روش دقیق ساخت پین ها و بعضا آبکاری طلا، از کیفیت و البته قیمت بالاتری برخوردار است.

بیشتر

D-Sub 

زیرشاخه ها

 • D-Sub فلت خور (IDC)

  کانکتورهای IDC امکان ارتباط با کابل فلت را م دهد.این کانکتور ها به این صورت عمل می کنند که سیم فلت بین دو فک یا زبانه ی پشت کانکتور قرار میگیرد و با فشرده شدن دو فک کانکتور به وسیله آچار مخصوص، زبانه های ریز پیش هر یک از پین ها به طور همزمان عایق تمام سیم ها را سوراخ می کند. و هر پین به سیم متناظر خود وصل می شود. این موضوع باعث مونتاژ بسیار سریع، چه با دست و چه با ماشین انجام می شود. در آخر هم یک بست یا کمربندی پشت کابل فلت قرار میگیرد تا باعث استحکام بیشتر اتصال گردد. این کانکتور ها از نظر جنسیت به صورت نر و ماده تقسیم می شوند.

 • D-Sub سر کابلی (Solder)

  کانکتورهای سر کابلی با نام های دیگر همچون کابلی، لحیمی و یا solder در بازار ایران شناخته می شوند. این کانکتور ها که از پر کاربرد ترین نوع dsub ها هستند، بوسیله لحیم کاری، به یک سری رشته کابل، متصل می گردند.معمولا برای استحکام مکانیکی، بهتر است از وارنیش دور هر پین استفاده گردد. هم چنین برای این نوع از کانکتور های dsub می توان از قاب یا محافظ پلاستیکی یا فلزی استفاده کرد که می توانید آن را نیز از سایت ما بصورت جداگانه تهیه نمائید. این کانکتور ها از نظر جنسیت به صورت نر و ماده و از نظر کیفیت با دو کیفیت عادی و صنعتی (Machine Pin) تقسیم می شوند. کانکتور های صنعتی از نظر کیفیت ساخت پین ها و همچنین گاهی آب کاری طلا، قوی تر و بالاتر از نوع معمولی هستند. لازم به ذکر است این کانکتور ها معمولا دو ردیفه هستند ولی نوع خاصی از آنها 3،4 و یا 5 ردیفه هستند و به آنها H.D. می گویند که چیزی شبیه به کانکتور های VGA معروف مانیتور های کامپیوتر می باشند. برای مشاهده جزییات فنی این کانکتور ها به فایل ضمیمه ی محصول مورد نظرتان مراجعه فرمائید.

 • D-Sub روبردی صاف (Vertical)

  کانکتورهای روبردی صاف، سوزنی یا Vertical همانطور که از اسمشان بر می آید، عموما بصورت through hole plated (THP) و یا اصلاحا DIP و بعضا بصورت SMD بر روی بورد های مدار چاپی بوسیله لحیم کاری متصل می گردند. این کانکتور ها از نظر جنسیت به صورت نر و ماده و از نظر کیفیت با دو کیفیت عادی و صنعتی (Machine Pin) تقسیم می شوند. کانکتور های صنعتی از نظر کیفیت ساخت پین ها و همچنین گاهی آب کاری طلا، قوی تر و بالاتر از نوع معمولی هستند. لازم به ذکر است این کانکتور ها معمولا دو ردیفه هستند ولی نوع خاصی از آنها 3 ردیفه یا H.D. هستند که چیزی شبیه به کانکتور های VGA معروف مانیتور های کامپیوتر می باشند. برای مشاهده جزییات فنی این کانکتور ها به فایل ضمیمه ی محصول مورد نظرتان مراجعه فرمائید.

 • D-Sub روبردی نود درجه(RA)

  کانکتورهای رو بردی نود درجه یا رایت انگل Right Angle

  این کانکتور ها، عموما بصورت through hole plated (THP) و یا اصلاحا DIP و بعضا بصورت SMD بر روی بورد های مدار چاپی بوسیله لحیم کاری، با زاویه 90 درجه متصل می گردند. این کانکتور ها از نظر جنسیت به صورت نر و ماده و از نظر کیفیت با دو کیفیت عادی و صنعتی (Machine Pin) تقسیم می شوند. کانکتور های صنعتی از نظر کیفیت ساخت پین ها و همچنین گاهی آب کاری طلا، قوی تر و بالاتر از نوع معمولی هستند. لازم به ذکر است این کانکتور ها معمولا دو ردیفه هستند ولی نوع خاصی از آنها 3 ردیفه یا H.D. هستند که چیزی شبیه به کانکتور های VGA معروف مانیتور های کامپیوتر می باشند. برای مشاهده جزییات فنی این کانکتور ها به فایل ضمیمه ی محصول مورد نظرتان مراجعه فرمائید.

 • D-SUB صنعتی (Machine Pin)

  این نوع کانکتور، معروف به ماشین پین یا صنعتی است .که در واقع مشابه با نوع معمولی است ، با این تفاوت که با توجه به روش دقیق ساخت پین ها و بعضا آبکاری طلا، از کیفیت و البته قیمت بالاتری برخوردار است.

 • Micro D-Sub

  این نوع از کانکتور D-sub  نوعی خاص منظوره است که حوزه نظامی، مخابراتی و فرکانس بالا کاربرد دارد. به همین دلیل کیفیت ساخت این کانکتور ها بیشتر بالاتر بوده که به تبع قیمت آن را افزایش می دهد. فاصله بین پایه ها (pitch ) در این سری از کاکتور ها 1.27mm می باشد.

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  شاخه‌ها
  قیمت
  بیشترین جریان عبوری

  نماد اعتماد الکترونیکی