کانکتور یو اس بی (USB)

گذرگاه سریال عمومی (Universal Serial Bus) (اختصاری USB) یک استاندارد صنعتی است که در آن، کابل‌ها و پروتکل‌های ارتباطی گذرگاه (باس) برای اتصال، ارتباط و همچنین منبع تغذیه که بین ادوات الکترونیکی (همچون کیبرد، دستگاه اشاره‌ای، دوربین دیجیتال، چاپگر، مدیاپلیرهای قابل‌حمل، حافظه جانبی ) به کار می‌رود تعریف شده‌است. در اینجا ان...

کانکتور یو اس بی (USB)

گذرگاه سریال عمومی (Universal Serial Bus) (اختصاری USB) یک استاندارد صنعتی است که در آن، کابل‌ها و پروتکل‌های ارتباطی گذرگاه (باس) برای اتصال، ارتباط و همچنین منبع تغذیه که بین ادوات الکترونیکی (همچون کیبرد، دستگاه اشاره‌ای، دوربین دیجیتال، چاپگر، مدیاپلیرهای قابل‌حمل، حافظه جانبی ) به کار می‌رود تعریف شده‌است. در اینجا انواع کانکتور یو‌اس‌بی که در بازار متعارف هستند را می توانید در شاخه بندی های USB Type A , B , USB.3 , mini USB, micro USB تهیه نمایید.

پایه های کانکتور یو اس بی (USB pin out)

 استاندارد پایه های یو اس بی و رنگ سیم های مربوط به آنها برای تایپ A و B به شرح زیر است. 

پین ۱ - ولتاژ (+۵ ولت، سیم قرمز)

پین ۲ - داده - (سیم سفید)

پین ۳- داده + (سیم سبز)

پین ۴- زمین (سیم مشکی)

پایه کانکتور usb

بیشتر

کانکتور USB 

زیرشاخه ها

 • USB Type A , B , USB.3

  کانکتور USB Type A , B , USB.3

   این سری از کانکتور های یو اس بی، عموما در سایز های بزرگ تر نسبت به سری میکرو و مینی و تایپ سی هستند و از این بابت برای لحیم با هویه های معمولی و با دست کار با آن ها راحت تر است.usb 2.0 سری type A متعارف ترین سری از نسل قدیمی هست که برای کابرد های عمومی و ارتباط دستگاه های جانبی با کامپیوتر مورد استفاده قرار میگیرد که به دلیل سرعت نسبت پائین( حداکث480 Mbit/s) در حال جایگزین شدن با نسل جدید تر خود (usb 3.0) هستند. همچنین بیشترین کاربرد usb 2.0 سری type B ، استفاده در پرینترها ست که به صورت استاندارد در آمده است. تصویر زیر گویای مشخصات کلی و نحوه چینش پایه هاست. همان طور که میبینید، usb 2.0 دارای چهار پایه  و سری 3 دارای 9 پایه است. مهمترین وجه تمایز سری 3 رنگ آبی پلاستیک مغزی کانکتور است.

  usb connector

 • Micro USB

  کانکتور  micro USB

  این کانکتور از عموما نوع smd می باشد.

 • Mini USB

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  شاخه‌ها
  قیمت
  تعداد پین
  بیشترین جریان عبوری

  نماد اعتماد الکترونیکی